نانو پوشش آنتی باکتریال( پلی نانو پاک)

نانو پوشش آنتی باکتریال( پلی نانو پاک)

این محصول دانش بنیان از دو جز رزین پایه آبی و نانو ذرات اکسیدروی تشکیل شده است و حضور نانو ذرات به آن خاصیت آنتی باکتریالی داده است و رزین پلی مری به آن خاصیت آبگریزی داده است از این رو این محصول کاربرد هایی نظیر آنتی باکتریال نمودن سطوح  مختلف و همچنین آبگریز نمودن آنها را دارد برای مثال از این محصول می توان در اتاق عمل و دیوار بیمارستان ها استفاده نمود کمااین که در مراکزی از علوم پزشکی فارس از این محصول استفاده شده است و همچنین در کاربرد های خانگی می توان از این محصول برای ضدعفونی نمودن سرویس بهداشتی( کف و سنگ سرویس)، سینک ظرف شویی وغیره استفاده نمود. از جمله گواهی نامه و تاییدیه های این محصول می توان به گواهی ثبت اختراع، نانو مقیاس و استاندارد 10900آنتی باکتریال و 14718 چسب سنگ اشاره نمود.


nano-1.jpg

به ما بپیوندیدنانو پوشش آنتی باکتریال( پلی نانو پاک)

شرکت دانش بنیان مهندسی ایده سازان و فناوران جوان صنعت

nano_03.jpg

محصول نانو پوشش به لحاظ تاییدیه کیفی چسبندی روی سطوح توسط دستگاه تنسایل مورد ارزیابی قرار گرفته است و نتایج مورد تایید استاندارد  14718چسب سنگ بوده است. به این صورت که محصول مورد نظر را بین دو قطعه سنگ قرار داده و توسط دستگاه نیرو از بالا و پایین به آن اعمال شد تا سر انجام پس از اعمال نیروی 1500 نیوتون سنگ شگست ولی چسب باز نشد. ازجمله تاییدیه های محصول می توان به استاندارد 10900 آنتی باکتریال که بر مبنای از بین بردن  باکتری هایی نظیر اشرشیکا ایکلای، سودو مناس و استف ارتوئوس بنا شده است می توان اشاره نمود.

یکی از مهمترین اجزای محصول نانو ذرات هستند که به آن خاصیت آنتی باکتریالی می دهند و مرجعی که اندازه این ذرات را تایید می نماید ستاد نانو بوده که در نهایت گواهی نانو مقیاس را صادر می نمایید.

این محصول دانش بنیان وابسته به نوع کابردی که دارد بایستی حتما فقط یک لایه نازک از آن روی سطح کشیده شود به علت خشک شدن سریع لایه های بالایی پوشش امکان خشک شدن به لایه هایی پایینی نمی دهد در چنین حالتی به علت نقص در پوشش دهی استحکام کاملی بین سطح و پوشش ایجاد نشده و پس از اولین شست وشو از پوشش در آب حل شده و عملا سطح از حالت عایق خارج می شود نکته مهم دیگر در استفاده از این محصول زمان خشک شدن آن می باشد به طوری که حتما بایستی قبل از برخورد آب به سطح کاملا خشک شده باشد. سومین نکته مهم در کاربرد این محصول حساسیت آن به نور خورشید قبل از پوشش دهی می باشد لازم به ذکر است عمر مفید این پوشش ارتباط مستقیمی با میزان تابش نور و میزان رطوبت محیط دارد مصلما هر چه نور غیر مستقیم تر و رطوبت کمتر عمر پوشش افزایش می یابد ذکر این نکته که رقیق ننمودن پوشش برای مناطق مربوط و تحت تشعشعه خورشید الزامی است.

الف) پوشش استخر ها: این محصول بارها و بارها به عنوان پوشش استخر ها استفاده شده و تاکنون نکته منفی مبنی برکم کردن آب دیده نشده است.

ب)پوشش سنگ، چوب ،گچ و فلز: این محصول می تواند به عنوان پوشش عایق روی سطوح مختلفی از جمله سنگ، چوب، فلزات قرار گیرد و ضمن آن که از زیبایی آن سطوح کم نمی کند یک براقی خاصی نیز به سطوح می دهد.

ج) چسب آنتی باکتریال: این محصول می تواند به عنوان چسب سنگ، چوب و شیشه نیز کاربرد یابد.

د)درزگیری بین کاشی های سرویس بهداشتی ،حمام وآشپزخانه به منظور ضد آب نمودن سطح

مزیت الف)

تک جزئی بودن و کاربری آسان برای کاربر: به طوری که کافیست کاربر محصول را درون دستگاه ریخته و اسپری کند و یا با یک قلمو شروع به پوشش دهی نماید.

قیمت مناسب نسبت به محصولات مشابه

مزیت ب)

خاصیت آنتی باکتریالی: که محصول را از صرف یک عایق به یک محافظ باکتری تبدیل نموده و به این پوشش کاربرد های کسترده ای از اتاق عمل گرفته تا استخر ها داده است.

مزیت ج)

زمان خشک شدن مناسب: به طور کلی زمان خشک شدن یک مقدارکیفی است و نمی توان برای آن زمان دقیقی مطرح نمود و بهترین نشانه خشک شدن نچسبیدن و جای نیانداختن انگشت بروی پوشش می باشد و این مطلب برای محصول حاضر در مدت گوتاهی اتفاق می افتد.

مزیت د)

پوشش دهی بالا : ملاک پوشش دهی بالا یک پارامتر مهم برای تعیین مناسب بودن همبستگی بافتی پوشش می باشد به زبان ساده هر چه بافت ها و اجزای تشکیل دهنده پوشش همگن تر باشند میزان پوشش دهی نیز به مراتب افزایش می یابد لازم به ذکر است میزان گرانروی ( ویسکوزیته) محصول و پوشش نیز در این امر تاثیر به سزایی دارد  و محصول حاضر از گرانروی به نسبت بالایی برخوردار است.

مزایای نانو پوشش آنتی باکتریال


  • تک جزئی بودن و کاربری آسان برای کاربر: به طوری که کافیست کاربر محصول را درون دستگاه ریخته و اسپری کند و یا با یک قلمو شروع به پوشش دهی نماید.
  • قیمت مناسب نسبت به محصولات مشابه
  • خاصیت آنتی باکتریالی: که محصول را از صرف یک عایق به یک محافظ باکتری تبدیل نموده و به این پوشش کاربرد های کسترده ای از اتاق عمل گرفته تا استخر ها داده است.
  • زمان خشک شدن مناسب: به طور کلی زمان خشک شدن یک مقدارکیفی است و نمی توان برای آن زمان دقیقی مطرح نمود و بهترین نشانه خشک شدن نچسبیدن و جای نیانداختن انگشت بروی پوشش می باشد و این مطلب برای محصول حاضر در مدت گوتاهی اتفاق می افتد.
  • پوشش دهی بالا : ملاک پوشش دهی بالا یک پارامتر مهم برای تعیین مناسب بودن همبستگی بافتی پوشش می باشد به زبان ساده هر چه بافت ها و اجزای تشکیل دهنده پوشش همگن تر باشند میزان پوشش دهی نیز به مراتب افزایش می یابد لازم به ذکر است میزان گرانروی ( ویسکوزیته) محصول و پوشش نیز در این امر تاثیر به سزایی دارد و محصول حاضر از گرانروی به نسبت بالایی برخوردار است.

درباره ما

شرکت دانش بنیان مهندسی ایده سازان و فناوران جوان صنعت در تاریخ 9/6/1396 با شماره 48118 در اداره ثبت شرکت ها با شماره ملی 14007033941به ثبت رسید. این شرکت از ابتدای تاسیس خود در مرکز رشد بیوتکنولوژی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی استان فارس مستقر گردید و در تاریخ 5/3/97 مورد ارزیابی نانو مقیاس و دانش بنیان قرار گرفت و هم اکنون در حال تولید محصولات خود در مرکز رشد بیوتکنولوژی می باشد.

تماس با ما

آدرس: کیلومتر 5 جاده شیراز-اصفهان خیابان کارآفرین دانشکده داروسازی – مرکز رشدبیوتکنولوژی- شرکت مهندسی ایده سازان و فناوران جوان صنعت.

تماس: 09173067202  

ایمیل: info@nanojavansanat.ir

کليه حقوق اين سايت متعلق به NanoJavanSanat مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است. طراحی توسط تیم طراحان Spasco.ir